В історії нашого народу є чимало скорботних дат, спогадів, які пронизують серце гострим болем. Одна з них – 26 квітня, коли над квітучим Поліссям здійнявся в нічне небо зловісний вогонь радіаційного вибуху. Чорною плямою стала на нашій блакитній планеті трагедія Чорнобиля. Ця біда назавжди залишиться у пам’яті людей, як застереження того, що науково-технічний прогрес може приносити і гіркі плоди. Людство ще не знало техногенно-екологічної катастрофи таких масштабів.
У переддень 31 річниці трагедії на Чорнобильській АЕС, яка принесла Україні гірку, як полин, славу, у школі пройшов захід пам’яті «Чорнобильський біль", яку організовано провів і своїми учнями класний керівник Шершун В.Й. Учні ознайомились з історією трагедії, яка трапилась на Чорнобильській атомній станції. Хвилиною мовчання пом΄янули всіх, хто згорів у реакторі, хто помер від великої дози опромінення, рятуючи світ від радіаційної чуми, переглянули документальний фільм «Атомні люди».
На конкретних прикладах, зі слів свого чоловіка чорнобильця - ліквідатора І категорії Короля Леоніда Сергійовича, бібліотекар Ганна Михайлівна, розказала про ті важкі дні перебування на атомній станції. «Як піднімалися на зруйнований 4-й енергоблок і проводили дезактивацію даху. Працювали по 5 хвилин, робили все швидко, злагоджено. Вивозили старі будівлі з солом’яною покрівлею, новий транспорт і знищували, бо саме в них було багато радіації. Постійно хотілося багато пити.»
На закінчення діти ділилися своїми думками, переконаннями з приводу атомної енергії, висловлювали свої бажання жити і розвиватися в екологічно чистій країні.
ЗНВР Морозова З.В.